Özel Eğitim Kurumları Federasyon Başkanı Seçildi

Maya Invest Yatırım ve Danışmanlık      4 Aralık 2021 Cumartesi      774 

29 Kasım 2021 günü Ankara Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde Özel Özel Eğitim Kurumları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlık seçimleri yapıldı.

Seçimle ilgili resmi duyuru ve katılım hakkında derneğin internet sitesinde detaylı bilgiye ulaşmak mümkün (https://www.ozelegitim.org.tr/icerik/duyurular/29-kasim-2021-olagan-genel-kurul ).

 

Ben yıllardır içinde olduğum özel eğitim kurumları camiasında tanıklık ettiğim dayanışma ruhundan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle; Türkiye’ nin her bir yanından gelerek, özel eğitim kurumlarının geleceğine sahip çıkan; birçoğunu yakinen, kimilerini ise gıyabında tanıdığım kurum temsilcilerini ve yöneticileri canla başla çalışırken görme imkânım oldu.

 

Genel Kurul’ un ilk gününde kongre ve seçim gerçekleştirildi.

 

Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı olarak Sn. Yunus Kılıç 3. Dönem için de kurum temsilcilerinden gerekli oyu olarak yeniden başkan seçildi.

Yunus Bey ile tanışma ve bazı projeler konusunda fikir alışverişinde bulunma fırsatım olmuştu. Kendisini tanıdığım kadarı ile mesleğine tutku ile bağlı bir eğitimci ve yöneticidir. Özel gereksinimli bireylerin ihtiyacı olan eğitimin kalitesinin arttırılması ve daha yaygınlaştırılması konusunda hassastır.

Seçim sonrasında harika bir organizasyon ile başta Federasyon Başkanımız Yunus Bey olmak üzere diğer kurum yöneticileri, tüm engelli bireylerin hakkı olan eğitimi alabilmeleri için yapılması gerekenleri oda oda dolaşarak milletvekillerimizle paylaştılar. Taleplerini dile getirdiler.

 

Kimse "benim" demedi, kimse "hangi parti vekili" demedi… Sadece özünde hedeflenen eğitim hakkıydı.

 

Özel gereksinimli vatandaşlarımız için işinin ehli, ne istediğini bilen ve bunu dile getirip peşinden koşan eğitimci ve yöneticilerimizin çalışmasına tanıklık etmek, sevindirici ve umut vericiydi.

 

Özel eğitim özel bir iştir. Özveri, sabır, bilgi ve sevgi ister.

Özel eğitim konusunda gece gündüz çalışan tüm emekçi arkadaşlarıma, özel eğitime ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımız ve aileleri adına teşekkür ediyorum...

Ayrıca Federasyon Başkanımız Sn. Yunus Kılıç’a kurumlar arasında yarattığı sinerji ve ortaya çıkardığı dayanışma ruhu için teşekkür ediyor ve bu vesile ile tekrar görevinde başarılar diliyorum.

 

 

Devrim Karamahmut

Maya Invest Kurucusu

 

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

Özel Çocuklar için Özel Eğitim Kurumları

  Özel eğitim kurumları ülkemizde özel gereksinimleri olan çocukların eğitimleri konusunda faaliyet göstermektedir. Bil...

Özel Eğitim Kurumları Nasıl Eğitim Verir

  Okul çağındaki çocuklardaki hafif öğrenme güçlüğü & disleksi gibi durumlar, genellikle sınıf içindeki aktiviteler...

Neden Maya Invest ile Alım Yapmalıyız?

  Bir kurum almak farklı bir mülk almaya benzemez...resmi bir işletme satın alıyorsunuz ve sık yapılan bir alım olmadığ...

Albatros Eğitim Kurumları

  BİZ KİMİZ? Merkezi Ankara’da bulunan, Bursa-Balıkesir-Sakarya-Samsun-Bolu-Antalya-Gaziantep-Edremit Franchise’leri b...

Albatros Eğitim Kurumlarında Hizmet

    Albatros'ta özel eğitim uzmanı, özel eğitim öğretmenleri, psikolog ve ergoterapistten oluşan kadro ile öğrenme...

Özel Eğitim Kurumları Federasyon Başkanı Seçildi

Web Tasarım Sapka.org   ©