Hizmetlerimiz Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Maya Invest, kurum devir işlemleri yanı sıra yeni kurum açanlar için, kadromuzdaki müfettiş arkadaşlarımız aracılığı ile danışmanlık hizmetleri de vermektedir.
Maya Invest kurum devirleri ile ilgili Türkiye genelinde çalışmaktadır. Yeni kurum açılışlarında danışmanlık hizmetlerimiz; İstanbul, Ankara, Tekirdağ, İzmit ve İzmir'de birebir, diğer illerde kısmen yürütülmektedir.
Maya Invest hizmet ücretlerini genellikle öğrenci sayısına göre belirlemektedir. Ancak bazı kurumlarda (farklı özelliklere sahip olan veya 50'den az öğrencisi bulunan) farklı hesaplamalar yapılmaktadır.
Özel eğitim kurumu ya da rehabilitasyon merkezi gibi kurumlar yönetm ve paydaşları bakımından hassas yapılardır. Devir ya da satış gibi kurumun özel ve sahiplik yapısını değiştirecek bu tür bilgilerin paylaşılması, devir sürecinde kurum hakkında olumsuz düşüncelerin oluşmasına sebep olabilmektedir. Kurum personeli, kurumdan hizmet alanlar ve aileleri hatta aynı alanda faaliyet gösteren diğer kurum yönetici ve çalışanları farklı tutumlar içinde bulunarak, devredilecek kuruma bilerek ya da bilmeyerek zarar verebilmektedir. Bu gerekçeler ile Maya Invest, deşifre olmamış, devir planlı piyasada duyulmamış kurumlar ile çalışmayı tercih ve tavsiye etmektedir.
Maya Invest devir işlemi başlatığı kurumlarla noter kanalı ile bir protokol imzalamaktadır. İmzalanan protokol ile devredilen kurum sahiplerinin, bağlı bulundukları şirketlerin ve kendileri dışındaki ortakların, aile bağı olan kişilerin, belirli mesafe içinde kurum açmaları, yakınlarda bir kurumda çalışmaları ve toplu öğrenci çekmeleri engellenmekte ve aksi durumda cezai yaptırım uygulanacağı belirtilmektedir.
Web Tasarım Sapka.org   ©